Teljes Evangéliumi Üzletemberek között
2006. május 15.
Zenészként meghívást kaptam a Teljes Evangéliumi Üzletemberek Közép-Kelet Európai konferenciájára, amelynek a budapesti Ibis (Volga) hotel adott otthont május 12-13-án. A találkozó két napja alatt kicsit alkalmunk nyílt megismerni ezt a világméretű szervezetet, amely legfontosabb céljának azt tartja, hogy „fehér asztal mellett” ismertesse meg a legkülönfélébb háttérből érkező emberekkel Jézus Krisztust, a Megváltót.
FGBMFI A rövidítés a Teljes Evangéliumi Üzletemberek Szövetsége elnevezés angol megfelelőjének rövidítése. Az FGBMFI (Full Gospel Business Men’s Fellowship International) az egész világot átölelő szervezet, szolgálat. Magyarországon is több úgynevezett chapter működik, nem kis sikerrel.
Alapítója az örmény származású Demos Shakarian, munkáját fia, a nemzetközi elnök, Richard Shakarian vette át és viszi tovább.
A konferencia pénteken délután kezdődött, házigazdája Molnár Miklós, a szervezet magyar elnöke volt. Dán, bolgár, angol, német, svájci, lengyel delegációk mutatkoztak be és ismertették meg az országukban és irányításuk alatt működő chapterek munkáját a jelenlévő 4-5 tolmács segítségével. Bizonyságokat hallottunk gyógyulásokról – vakok láttak, siketek hallottak –, megtérésekről, Isten országának csodálatos bővüléséről. Egy német testvérnő hasnyálproblémáiról, a műtéti beavatkozásról beszélt, és arról, hogy kórházi tartózkodása alatt hány emberért imádkozott, akik befogadták Jézust. Így azon kívül, hogy ő meggyógyult, mások örök életet kaptak a szolgálatán keresztül.
Zene A zenei szolgálatot a konferencia zenei vezetője, Keresztes István és a Jeruel Family látta el. (Keresztes István – gitár, vokál, Keresztes Krisztina – ének, Szilágyi Ferenc – szintetizátor, Győrfy István – basszusgitár, Barabás Tibor – dob, Barabás Szilvia – fuvola, vokál)
A pénteki mozgalmas nap elteltével szombaton a délelőtti órákban folytatódtak a bizonyságtételek, bemutatkozások. Ebéd után a magyar chapterek munkáját ismerhette meg az igencsak megnövekedett számú hallgatóság. Salgótarján, Kiskunmajsa és más magyar településekről jött vezetők számoltak be az evangélizáció e formájának sikeréről.
Gyógyulás A dicsőítés közben Miklós bizonyságot tett, hogy fájó derekától szenvedve már éppen át akarta valakinek adni a házigazda szerepét, amikor Isten gyógyítása közbeszólt, ezt követően imádkozott a betegségekért felszólítva a bármilyen betegségben szenvedőket, hogy tegyék a fájós testrészekre a kezüket. Mivel én is egy ideje folyamatos hátfájással küszködöm, megkértem a férjemet, hogy tegye a hátamra a kezét. Az ima után szinte el is felejtettem a dolgot, csak másnap eszméltem rá, hogy a hónapok óta múlni nem akaró, folyamatos fájdalom enyhült, az egyik oldalon pedig teljesen elmúlt. Dicsőség Istennek!
Ezt követően került sor a kiskunmajsai, főként roma testvérekből álló csoportért való imára – akik felől szintén sok bizonyság hangzott el. Cserébe igazi roma, lakodalmi hangulatot varázsoltak egy dal erejéig.
A bankett A szombat esti finom vacsorát TV felvétel keretében egy talk-show jellegű műsor követte Nagy Imre közreműködésével, aki számos hazai médium szerkesztője és újjászületett keresztény testvér. Itt készült interjú az angol, a nicaraguai és kiskunmajsai vezetőkkel, illetve a műsorvezető bizonyságtételét is ennek kapcsán hallgathattuk meg. A zenei betéteket a már említett Jeruel Family szolgáltatta második lemezük anyagából. John Walker, az angol szervezet vezetője a vele készített interjúban hangot adott vágyának és hitének, hogy Magyarországon is itt az ideje az áttörésnek: „Jézus nem feltörni akar, hanem áttörni…”
Felekezetközi Az estét Molnár Miklós, a magyarországi elnök szavai zárták, bátorítva a jelenlévőket arra, hogy arcpirulás nélkül vallják meg Jézust az emberek előtt, bizonyságot téve mindenkinek arról, hogyan változtat meg életeket az evangélium. Szerinte a keresztények egyik feladata Isten Igéje szerint, hogy imádkozzanak Magyarország vezetőiért, a politikusokért, hogy a szellemi áttörést gazdasági fellendülés követhesse – ahogy ez több ország történelmében megfigyelhető volt. Kiemelte továbbá a szervezet felekezetközi jellegét – egyben az egyik legfontosabb alappillérét –, amely lehetővé teszi, hogy egy szívvel imádja Istent evangélikus, református, katolikus, baptista, karizmatikus… minden vallásosság nélkül.
A konferencia számomra nagy élményt jelentett. Nemcsak mert sok embert megismertem vagy gyógyulást éltem át, hanem mert távol állt minden gyülekezeti megszokástól, erőlködéstől. (Kérem, értse jól mindenki!) Nem volt túlszervezve, agyongondolkozva. Az ember itt ember lehetett, nem szuperszellemi hiperkeresztény. Ember, hibákkal és őszinte örömmel, telve Isten szeretetével. Igazi megújulás volt számomra ez a két nap, és bízom abban, hogy valamilyen módon Isten használni fog ennek a szervezetnek a munkájában. Kívánom Molnár Miklósra és a többi jelenlévő vezetőre Isten gazdag áldását, és hiszem, hogy Istennek e munkája révén ezrek és ezrek fogják a következő években Magyarországon Jézus Krisztust Úrként megvallani.
Barabás Szilvia