Ezt mondja az Úr, a héberek Istene: Meddig nem akarod még magadat megalázni én előttem? Bocsásd/engedd el az én népemet, hogy szolgál(hassa)janak nekem.” II.Móz.10:3
Nagyon aktuálisnak tartom az Igének ezt az üzenetét.Isten “Mózeseket” keres, akik bátran kimondják a ma leuraló, “fáraóinak az Ő figyelmeztetését. “Engedjétek el őket!” A keresztyénség sajnos nehéz, fárasztó munkákat végez, melynek következménye az elgyötört, belefáradt lélek. A követelményrendszer kemény: egyrészt a világ követelései, és ugyanakkor ott vannak a vallási, felekezeti rendszerek elvárásai, az ő saját követelményrendszerükkel. Ördögi terv! Lefoglalni őket, az idejüket kitölteni, figyelmüket elterelni a vallásos pótcselekvésekkel. Szóval megszórják az embereket melóval, tennivalókkal, hogy ne legyen idejük “kimenni a pusztába”, az Urat szolgálni, elfáradjanak, hogy ne legyen már kedvük “hűvös alkonyatkor Ővele sétálgatni a kertben”, vagy bemenni és a belső szobába, értékes időt eltölteni Vele, Hát igen, itt hallom a szívemben: “Vissza akarom kapni a népemet!” én vásároltam meg/ki őket, véremmel fizettem értük ki az árat”.Ezért: szabadítsátok fel az Én népemet a (rab)szolgaságból, “Egyiptom nehéz munkái alól”, – mely leköti őket, kitölti idejüket, elvonja figyelmüket, Énrólam, – hogy a pusztában szabadon szolgálhassanak Nékem!
Isten az Ő népét fel akarja szabadítani a vallásos cselekedetek béklyóiból, mely mindig korlátozza az ŐT személyesen való szolgálatunkat.
mm
2015. március 30. hétfő 16:55-kor
Felszabadítani csak azt a népet lehet, amelyik korábban már szabad volt.
Ezért mondta Mózes a fáraónak, hogy ereszd el a népemet.
Egyiptom, de mi változott azóta?
Kik a rabok? A hívők, akik először szabadságra jutottak, majd a fáraó gyámsága/uralma alá kerültek….
Mi a munka? Szolgálat, amit Isten nem mondott, vallásos cselekedetek.
Mi a korbács? A törvény, a szabályok, az elvárások, a szokások rendszere.
Mi a rablánc? a tanítások, a könyvek, a CD egymásba fonódó láncolata, a modern skolasztika
Kinek kell szolgálni? Nem a fáraónak…
Ki a fáraó??