okt 4

Hinni…

Hinni…

Mi alapján, miért és hogyan is hiszünk?

„Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből. És ezek az Igék, amelyeket e mai napon parancsolok neked, legyenek a te szívedben. És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz. És kössed azokat (emlékeztetőül, hogy mindig ott legyenek előtted) a te kezedre jegyül,(emlékeztetvén szüntelen magadat, és másokat is) és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.” V.Móz. 6:5-8

Miért is hiszünk abban, hogy a hidak – így a budapestiek is – biztonságosan átvisznek bennünket a Duna túloldalára, anélkül, hogy leszakadnának, miért hiszünk abban, hogy az Amerikába induló repülőjárat – 7000 kilométert megtéve, – biztonságosan átvisz bennünket a tengerentúlra, anélkül hogy lezuhanna? Hogy a vonatok, autók eljuttatnak bennünket biztosan A-ból B-be? Hogy amikor beszállunk a Dubaiban épült 826 méter magas Burdzs Kalifa toronyház liftjébe, hogy az feljuttat bennünket az épület tetejére anélkül, hogy leszakadna? Miért hisszük, hogy a rák súlyosabb betegség az influenzánál? Sorolhatnám a további példákat, az ember, a tudomány alkotta csodás technikai találmányokat, építményeket, gyógyszereket, és kutatási eredményeket illetően.

Hisz már előfordult, hogy hidak leszakadtak, repülők lezuhantak, vonatok kisiklottak, autók karamboloztak, liftek leszakadtak, rákbetegek meggyógyultak, és influenzások meghaltak. Miért hiszünk, bízunk sokszor könnyebben, jobban ezekben, mint Isten ígéreteiben?

A dolog a születésünktől fogva kezdődik. Az okot én személy szerint abban látom, hogy ebben nőttünk fel pici gyermekkorunk óta, ebben szocializálódtunk, ezt tanították nekünk szüleink, tanáraink, ezt mutatják a tudományos, – de ember alkotta – valószínűségszámítások alapján készült statisztikák, ebből vizsgáztunk, ez rögződött belénk, és tudatunk által lelkünk ezt tárolta be, ennek megfelelően élünk, hiszünk, bízunk dolgokban, emberekben, a tudomány által elért dolgokban.
De az Úr mindenek felett való ÚR! Ura mindennek!

Fontos, hogy gyermekünket születésétől kezdve, az ÚR iránti feltétlen bizalomra, hitre neveljük. Hogyan? Hogy beszéljünk nekik Őróla, és ami még ennél is fontosabb, hogy ennek megfelelően viselkedjünk, cselekedjünk! Szemük láttára, hogy ebben szocializálódjanak. Azt lássák, az ivódjon be tudatukba, lelkük mélyére, hogy szüleim mindennel, bajban és jóban is Istenhez fordultak először. Beszéltek nekünk – minden aspektusból – Róla, meséltek reggel délben este, minden körülmények között, hogy mennyire meg lehet Benne bízni. Ezt láttuk cselekedeteiket illetően is.

A fent idézett Igeversek meghatározzák saját életvitelünket, mintaként szolgálnak gyermekeink számára nevelésükben, az ő Isten iránt való bizalmuk, gyakorlati hitük kialakulásában és megvalósulásában is. Az Úr áldjon.

mm