Valójában az ember életében igazán semmit sem birtokol, mindent csak kölcsön kap.
Mielőtt megérkeztünk volna erre a földre minden Isten tulajdona volt, és ha elköltözünk innen Isten „mindenünket” amit ránk bízott, úgymond „birtokoltunk” valaki másra fogja bízni, kikölcsönzi másnak. Egoista, önző természetünk ekképpen gondolkodik: „Ha nem az enyém, akkor minek törődjek vele?” Akik megértik Isten akaratát egy magasabb „színvonalon” élnek,
ők így gondolkodnak: „ Ha Istené, akkor még jobban fogok vigyázni rá.”
Akikre érték bízatott Isten Királyságában, azoknak meg kell mutatni, hogy kiérdemlik a bizalmat. I.Kor.4:2
Hogy mindezt érthetővé tegye, Jézus egy üzletember történetét mesélte el, aki üzleti útját megelőzően, teljes vállalkozását, vagyongazdálkodását alkalmazottaira bízta.
Visszaérkezését követően a következőképpen értékelte ki hűségüket és megbízhatóságukat:
“Jól van! Jó és megbízható szolga vagy! Hűséges voltál ezen a kevésen, ezért ezentúl sokat bízok rád. Gyere, és örülj velem együtt!” (Mt.25:21)
Amennyiben a legtöbbet hozol ki abból amit Isten rád bízott a következő három dolgot ígéri neked.
Először is dicséretben részesülsz: “ Jól van! Jó és megbízható szolgám!”
Másodszor előléptetnek: “… ezentúl sokat bízok rád…”
Harmadszor pedig megtiszteltetésként együtt ünnepeltek majd: “.. Gyere, és örülj velem együtt..”
Sokunk számára az anyagiak, a pénz a legnagyobb próbatétel. Jézus ezt üzeni nekünk: “ Ezért ha a világi vagyonnal nem vagytok megbízhatóak, ki fogja rátok bízni az igazit?”(Lk.16:11) Közvetlen kapcsolat van anyagi életed,- pénz-és értékkezelésed, illetve az életviteled minősége között. Most pedig a kérdés a következő: Vajon anyagi életed, pénzkezelésed módja, milyensége nem gátolja-e meg Istent abban, hogy többel áldjon meg?
mm